środa, 7 listopada 2012

Pancakes

Sos:
1/4 szklanki syropu klonowego
1 łyzka gorzkiego kakao
1 lyzka masla

Placuszki:
1 szklanka maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
1 lyzeczka cynamonu
szczypta zmielonych gozdzikow i galki muszkatalowej
4 lyzki rodzynkow
2 lyzki brazowego cukru
3 lyzki rozpuszczonego masla
3/4 szklanki mleka
1 jajko, lekko rozbeltane



Sos:
W malym rondelku mocno zagrzac syrop klonowy, zdjac z palnika i wymieszac z kakao i maslem az powstanie gladki sos.

W misce wymieszac razem make, proszek do pieczenia, sol, cynamon, gozdziki i galke, dodac rodzynki i brazowy cukier - dobrze wymieszac. Wlac mleko, dodac rozbeltane jajko i rozpuszczone maslo i lekko wymieszac tylko do momentu kiedy skladniki sie polacza (nie mieszac dluzej, bo placuszki beda twarde, a nie puszyste) Masa nie bedzie gladka, raczej grudkowata - taka powinna byc.
Maslo lub olej rozgrzac na patelni (sredni ogien), mase nabierac miarka 1/4 szklanki i ukladac na goracym tluszczu. Smazyc okolo 1 minut na jednej stronie, az beda zlociste. Podawac polane sosem czekoladowym lub zwyklym syropem klonowym.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.